Fogászati implantátum
Mindegy hogyan történik egy fogad elvesztése, az örökre szól és mindenkit megvisel. Ennek oka, hogy már egyetlen hiányzó fog is rengeteg gondot okozhat:
- Érzelmi stresszt
- Rossz hangulatot
- Önbizalomhiányt
- Felléphetnek fizikai következményei
Az implantációnak vagy fogbeültetésnek köszönhetően kellemetlen mellékhatások nélkül egy akár életen át tartó pótolással pótolhatjuk hiányzó fogadat. Ez egy titánból készült rögzített fogpótlással történik, amely kinézetre és használatra teljes mértékben a saját fogaid természetes érzetét keltik.
Várunk szeretettel, hogy újra teljes életet élhess és élvezhesd mosolyodat!
Mi a fogászati implantátum?
A fogászati implantátum egy apró, de rendkívül erős titánötvözetből készült csavar, amelyet a hiányzó természetes fogak sebészi pótlására használunk. Az implantátumot az állcsontba fúrjuk, hogy a csavar szilárdan összekapcsolhassa a fogpótlást az állcsonttal. Így úgy funkcionál, mint a természetes fogak gyökere.
Milyen esetekben alkalmazzuk az implantátumot?
Az implantátumot a hiányzó fogak pótlására, illetve a laza, kivehető fogpótlások megtámasztására használjuk.
Miért fontos az elvesztett fogak pótlása?
Már egyetlen hiányzó fog is rengeteg érzelmi stresszt okozhat. Ha elveszíti tökéletes mosolyát egy-két hiányzó fog miatt, az depressziót és önbizalomvesztést eredményezhet, ami viszont hatással lehet a munkájára és a magánéletére. A lelki elváltozásokon túl, a hiányzó fogak helyén az álcsont elsorvad, ami megnehezíti a későbbi fogpótlást. Ezek mind megelőzhetők a megfelelő fogászati implantátummal.
Mi a kezelés folyamata?
1. Fogorvosaink fogászati CBCT felvételt készítenek rendelőnkben, mely 3 dimenziós képet ad az állcsontokról így segítve a szövetek és a rendelkezésre álló hely megvizsgálását, továbbá az implantátum pozíciójának tervezését.
2. Ha a csont minősége vagy mennyisége nem megfelelő, a fogimplantátum beültetése előtt csontpótlásra vagy csontnagyobbításra lehet szükség.
3. Amennyiben minden feltétel adott a beavatkozás megkezdéséhez, a titán implantátumot műtéti úton az állcsontba helyezik, ahol egykor egy saját fog volt. A beavatkozás helyi érzéstelenítésben történik, semmiféle fájdalommal nem jár.
4. A műtétet követően 2-6 hónapig hagyják, amíg a csont körbenövi az implantátumot. Ez idő alatt ideiglenes koronát viselhet.
5. A gyógyulási időszak letelte után egy természetes hatású kerámia koronát rögzítenek az implantátum tetejére, hogy kitöltsék a hiányzó fog helyét és helyreállítsák a mosolyt.
A fogászati implantátumokat esztétikai és funkcionális előnyeik miatt egyre gyakrabban használják a hiányzó fogak pótlására. A fogászati implantátumokat ma már a hagyományos fogpótlási lehetőségekkel, mint például a hidakkal és a kivehető fogpótlásokkal szemben választott kezelésnek tekintik.
Alkalmas jelölt vagyok implantációra?
Jöjjön el hozzánk és együtt kiderítjük!
Bárki, akinek sérülés, betegség vagy fogszuvasodás miatt hiányzik egy vagy több foga, megfelelő jelöltnek számít implantátum beültetésére.
Hogyan épül fel egy implantátumra épített fogpótlás?
Hogyan gondoskodjak az implantátumról?
A fogászati implantátumokat szorgosan meg kell tisztítani és karban kell tartani, akárcsak a természetes fogakat. A rutinszerű szájhigiénés gyakorlatok nélkül ínygyulladás, fertőzés és akár csontvesztés is kialakulhat. Ezért rendkívül fontos a rendszeres fogmosás és fogselymezés. Továbbá fontos, hogy 6 havonta látogatást tegyen fogorvosánál, aki képes lesz átvizsgálni száját és biztosítani, hogy a környező íny, illetve csont egészséges maradjon.
2022-10-01